BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Készülőben a régió legnagyobb LPG-csoportja

A KEG Közép-európai Gázterminál NyRt az Intergas Hungária Zrt. többségi tulajdonrészének megszerzéset tervezi.

2009. július 23. csütörtök, 09:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelenleg az MFB Invest Zrt. tulajdonában álló Intergas Hungaria Zrt. cseppfolyós propán-bután gáz (LPG) kereskedelmével,
határon történő átfejtésével foglalkozik - áll a KEG közleményében. Az Intergas Tuzsér-Tiszabezdéd térségében mintegy 16 hektáron üzemelteti LPG terminálját, havi átfejtési teljesítménye eléri a 8-10 000 tonnát.

A 2500 köbméteres tároló térrel rendelkező vállalkozás erős pozíciókat épített ki a Balkán felé irányuló exportban. Az Intergas Hungária 2009 első negyedéves adozás előtti eredménye 140 millió forint volt. Az Intergasba öt evvel ezelőtt szallt be az MFB tőkebefektetési programja keretében.

A közelmúltban újabb megbeszélésre került sor az MFB Invest, az Intergas Hungaria és a KEG között. Az MFB Invest megfelelő ár elérése esetén hajlandó megválni tulajdonrészétől, melyre a KEG jelezte erdeklődését.

Az akvizíció során a két cégben meglévő szűk keresztmetszetek feloldásával, illetve a szinergiák optimális hasznosításával Közép-Európa legnagyobb LPG logisztikai csoportja jöhetne létre.

A két cég együttesen mintegy 7,2 millió literes kapacitással bírna, amely a magyar LPG szektor operatív tárolasi lehetőségének mintegy 10 százalékát adja. Ezáltal mind az import, mind az export rugalmasabb és költséghatékonyabb lehet.

A KEG Nyrt. Magyarország keleti felét láthatja el tartályos és autógázzal a szervezeti es szakmai egyuttműködest követően, továbbá az exportpiacok közül Horvátországra, Ausztriára, Csehországra és Dél-Németországra koncentrálhat.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet