BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A technológia volt ma a nyerő Európában

A pénzügyi és bányászati szektor hozta a legrosszabb eredményeket az európai tőzsdéken. A vezető indexek ugyanakkor lényegében a nyitó szinten maradtak.

2009. július 22. szerda, 18:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az európai vezető indexek közül az FTSE 100 0,3, a DAX 0,5, a CAC-40 pedig 0,1 százalékkal zárt magasabban előző napi záró áránál. A technológiai szektorban a navigációs rendszereket gyártó TomTom 12,1 százalékos kilövése volt a meghatározó, a várakozások feletti gyorsjelentésének a publikálását követően. A Tele2 is a profit-bejelentésének a hatására ugrott meg 8,8 százalékot, a Norsk Hydro pedig a vártnál kisebb veszteség hírére 2,6 százalékot emelkedett.
A pénzügyi vállalatok nem szerepeltek fényesen: az Allianz árfolyama 1,3 százalékkal esett vissza, miután a biztosítási szektor jövőbeni nehézségeiről tett bejelentést. A bányavállalatok közül a BHP Billiton árfolyama 1,8 százalékot esett, a társaság vasérckibocsátása 10 százalékkal esett vissza a júniussal végződött negyedik üzleti negyedévében. A bányászati szektor más szereplői sem szerepeltek jobban: a Lonmin 3,2, a Kazakhmys 2,1 százalékkal került nyitó ára alá. Az autógyártók közül a Fiat-papírok ára csökkent 1,9 százalékkal, a vártnál nagyobb negyedéves veszteség következtében.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet