BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Izzik a levegő az RFV körül

Megvan a másodlagos kibocsátás eredménye és a tőkeemelés előtti állomány alapján újabb 11 százaléknyi részvényt adott el a két főtulajdonos cégvezető.

2009. július 16. csütörtök, 15:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az RFV két fő tulajdonosa és egyben a vállalat legfelső vezetői, Soós Csaba elnök, illetve Makra József vezérigazgató a délelőtt folyamán 110-110 ezer darab RFV részvényt értékesítettek a másodlagos kibocsátás 2750 forintos árfolyamán a BÉT-en - áll a társaság közleményében.

Indoklásukban a közkézhányad növelését nevezték meg okként, valamint leszögezték, hogy további eladást nem terveznek.

A tranzakciót követően az alaptőkeemelés után a tulajdonosi struktúra a következőképpen alakul: Soós részesedése 41,22 százalékra, Makráé 21,28 százalékra, az OTP Alapkezelőé 9 százalékra, míg a közkézhányad elviekben 28,5 százalékra módosul. Igaz, utóbbinál kérdés mekkora részt tesz ki az esetleges stratégiai befektetők hányada.

Ezen felül a nyilvános tőkeemelés során 215 magánszemély jegyzett új részvényeket. Igaz, arról nem szól a közlemény, hogy összességében mennyit.

Mivel az RFV túljegyzést nem fogadott el, így a jegyzési maximum (400 000 darab) alapul vételével az érvényesen jegyzett mennyiség meghatározásához az a magánszemélyek allokációs elsőbbsége került alkalmazásra. Ennek megfelelően valamennyi magánszemély jegyzése teljes egészében elfogadásra került.

A RFV Nyrt. a jegyzés lezárását követően haladéktalanul megindítja a tőkeemelés bejegyzéséhez szükséges cégbírósági eljárást, majd a részvények Keler Zrt. által történő megkeletkeztetésre irányuló eljárást.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet