BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van egy jó hírünk, meg egy rossz...

A mai államkötvény-aukció után azt mondhatjuk, hogy van egy jó hírünk, meg egy rossz.

2009. június 18. csütörtök, 15:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jó, legalábbis az eladó állam szempontjából, hogy a felkínált szokásos, három sorozatban öt-öt, azaz együtt 15 milliárd forintos mennyiségre többszörös, összesen 62,8 milliárdos ajánlat érkezett. A legrövidebb, 2013-as lejáratú sorozatra jött a legnagyobb értékű, 27,7 milliárdnyi, itt végül 6,5 milliárdra fel is emelték a kibocsátott mennyiséget. A rossz hír pedig az, hogy a szerdai másodpiaci referenciahozamokhoz képest mindegyik papírnál érdezhetően magasabb volt az átlaghozam. A 2013/D kötvénynél 8, a 2015/A-nál 12, a 2019/A-nál pedig 25 báziponttal volt az előző napi mutató felett. Így a három aukciós hozam 10,26, 10,36 és 10,46 százalék lett, a mutatók tehát erőteljesen távolodnak az utóbbi pár hétben eléggé szépen tartott évi 10 százalékos szintről.

Ehhez képest az aukció után pár órával számolt másodpiaci referenciahozamok azt mutatják, mintha mi sem történt volna. A legtöbb futamidőnél nulla volt a változás, csupán két esetben volt 1-1 bázipontos csökkenés, ami elhanyagolhatónak számít. A kettősség minden bizonnyal a piac napon belüli mozgásait tükrözi.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet