Június végéig biztosan megszületik a megállapodás az EBRD és az OTP Bank között a magyar bank számára szükséges forrás biztosításáról - mondta el a Figyelőnek adott interhjújában Manfred Schepers, a fejlesztési bank elnökhelyettese.
A korábbi hírek először arról szóltak, hogy a megállapodás sorsa az EBRD közgyűléséig eldőlt. Ennek lezajlása után az EBRD egy-két héttel későbbi igazgatósági ülésének időpontjára tették a megállapodás jóváhagyaását és megkötését. Az interjúban az elnökhelyettes nem erősítette meg a korábbi 200 millió eurós összegről szóló híreket, s azt sem, hogy az milyen formában érkezhet a magyar bankhoz.
