Az előző napi és a reggeli ijedtség után magukhoz tértek az amerikai tőzsdék és egészséges emelkedéssel zárták a csütörtöki kereskedést. Meglehetősen sok hírrel kellett megkűzdeni, a kedvezőtlen lakáspiaci, és a vártnál picit kedvezőbb munkaerőpiaci adattól kezdve a Visteon-csőd és a GM megegyezés is borzolta a kedélyeket.
A legnagyobbat a szerdai nap vesztesei ugrottak. A pénzügyi szektornak jót tett, hogy sikeres, csökkenő hozamú kincstárjegy aukciót tartottak, elmúltak az amerikai kötvénypiac felszáradásával kapcsolatos félelmek, legalábbis átmenetileg. Az előző nap 5 százalékot eső JP Morgan részvényei majd ugyanennyit drágultak. Az olaj jegyzése 65 dollár közelébe ugrott, s ez lökést adott az olajipari és energetikai részvényeknek is. A lakásszektorban érintett cégek részvényei is felfelé mozdultak el.
A Dow Jones Industrial Average 103 pont emelkedés után 8403 ponton fejezte be a kereskedést, az SP 500 13 ponttal került feljebb és 906 ponton zárt, a Nasdaq 20 ponttal, 1751 pontig kapaszkodott.
A Dow komponensei közül az American Express 3,3, a JP Morgan 5,54 százalékkal drágult, a Chevron részvények 2 százalékkal lettek drágábbak, de a többi, nem Dow-tag szektortárs is hozta ezt a formát (kivéve a lemorzsolódó Citigroupot).
A régi Wall Streeten honos bölcsesség szerint a csütörtök délutáni emelkedések a jó fajtákból valók, úgyhogy pénteken lehet reménykedni, a bika kitart még pár napig. Persze sokat változtathat a képen a magyar idő szerint délután fél háromkor érkező felülvizsgált amerikai első negyedéves GDP adat, az előzetes 6,1 százalék után most 5,5 százalékot várnak. Két bizalmi index is lesz, a Chicagoi beszerzési menedzser index esetében a májusra 42 pontot prognosztizálnak az elemzők, ami picit több mint az előző 40,1 pontos érték. A Michigani fogyasztói bizalmi index 67,9 pontról nőhet a májusi második mérés eredménye 68 pontra.
