BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma a tegnapi erősek eshetnek

Amerika két százalékos mínusza után a BÉT-en alacsony forgalmú lecsorgás várható. Ma inkább az OTP és a Telekom gyengülhet.

2009. május 28. csütörtök, 08:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap váratlanul lefordultak az amerikai indexek, az S&P 500 két százalékos csökkenéssel zárt. Ázsiában ezt nem követte pánik, vegyes elmozdulásokat mutatnak az ottani piacok: a Nikkei 0,1 százalékos pluszban zárt.

Az amerikai határidős indexek a tegnapi zárószinten állnak, így Európa is eséssel készül nyitni.
A dollár 1.382-re erősödött az euróval szemben. Az eur/huf árfolyam 284-hez közelít.

Az OTP-n kívül elég sok papír korrigált tegnap, és elég nagy forgalom volt, megpróbálták megtörni több papír emelkedését - mondta Káplár Norbert a Raiffeisen üzletkötője. Ma jóval alacsonyabb forgalom várható, kisebb, egy-kétszáz pontos lecsorgással.

Ma a tegnap gyengélkedőkben már nem várható nagyobb esés (Mol, Richter, Egis), inkább a tegnapi erősek, a Magyar Telekom és az OTP korrigálhat lefelé.

A kitágult BUX kamattartalom azt jelzi, hogy intenzív short zárások zajlanak a határidős piacon - tette hozzá az üzletkötő. 

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet