Tegnap váratlanul lefordultak az amerikai indexek, az S&P 500 két százalékos csökkenéssel zárt. Ázsiában ezt nem követte pánik, vegyes elmozdulásokat mutatnak az ottani piacok: a Nikkei 0,1 százalékos pluszban zárt.
Az amerikai határidős indexek a tegnapi zárószinten állnak, így Európa is eséssel készül nyitni.
A dollár 1.382-re erősödött az euróval szemben. Az eur/huf árfolyam 284-hez közelít.
Az OTP-n kívül elég sok papír korrigált tegnap, és elég nagy forgalom volt, megpróbálták megtörni több papír emelkedését - mondta Káplár Norbert a Raiffeisen üzletkötője. Ma jóval alacsonyabb forgalom várható, kisebb, egy-kétszáz pontos lecsorgással.
Ma a tegnap gyengélkedőkben már nem várható nagyobb esés (Mol, Richter, Egis), inkább a tegnapi erősek, a Magyar Telekom és az OTP korrigálhat lefelé.
A kitágult BUX kamattartalom azt jelzi, hogy intenzív short zárások zajlanak a határidős piacon - tette hozzá az üzletkötő.
