A reggeli 282 forintos szintről délelőtt 286 forint fölé emelkedett az euró árfolyama, ezután a kurzus 284 és 285,50 között ingázott. Egy dollár 205,10, egy svájci frank pedig 189 forintot ért délután négy óra után.Reggel erős nyomás volt érzékelhető a feltörekvő piaci devizák árfolyamában, ami mögött az is állhat, hogy állítólag az amerikai jegybank, a Fed vásárolja a 15 és 30 éves államkötvényt és a jelzálogpapírokat, ami a tengerentúli államkötvénypiacon komoly emelkedést idézett elő - mondta el Ötvös Mihály, a Commerzbank kereskedője. A dollár is erősödött reggel némileg az euróval szemben, igaz, délután már ismét gyengült a zöldhasú az euróval szemben.Mindez nemcsak a forintra, de a zlotyra - és kisebb mértékben a cseh koronára - is nyomást gyakorolt. Hozzájárulhatott ehhez még az is, hogy értesülések szerint Lengyelországban kvázi intervenció zajlik, állítólag euró/zlotyt adnak el - mondta Ötvös Mihály. Míg a kelet-európai devizák gyengülnek, a dél-afrikai rand rég látott szintre erősödött a dollárral szemben. Úgy tűnik, kezd elválni egymástól a feltörekvők eleddig együtt mozgó árfolyama, a befektetők igyekeznek kimazsolázni az ígértesebbnek tartott devizákat - fogalmazott a Commerzbank kereskedője a Napinak.
