A BUX a nap elején bár mínuszban kezdett a nagyot eső amerikai indexek miatt, gyorsan talpra állt. A délelőtt lefelé csorgó index délután magára talált, és a fél háromkor megjelenő vártnál jobb amerikai makroadatok hatására pluszba is tudott lendülni 15 767 pontos csúccsal. A négy órakor érkező kiábrándító amerikai lakásértékesítési adatok hatására azonban újból a mélybe rántották a BUX-ot, amelyen azután a záró szakaszban kozmetikáztak egy kicsit.
Végül az index 15 644 ponton fejezte be a napot, ami 0,4 százalékos esést jelentett.
A BUX elsősorban az OTP volatilis mozgását követte a nap elején még 5400 forint alatt is forgó részvény ugyanis, napközben az első körben érkező jobb adatok hatására 3620 forintig is felszaladt, hogy onnan azután a második körben érkező rossz hír hatására jó nagyot essen 3502 forintig. A záró szakasz felkötésének köszönhetően 3540 forinton záró részvény így 1,4 százalékot esett.
A Mol kevésbé volt érzékeny a külső hírekre a nap eleji pillanatnyi pluszt követően ugyanis már egész délután mínuszban volt az árfolyam. Végül 1,3 százalékkal 13 690 forinton fejezte be az olajrészvény a napot.
A másik két vezető részvény emelkedni tudott, a Magyar Telekom 1,1 százalékkal 625 forintig, míg a Richter 1,3 százalékkal 31 000 forintig. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis részvénye viszont tovább esett 0,6 százalékkal 14 300 forintig.
A kisebb részvények közül a több mint 14 százalékot esett az legfrissebb tőzsdei papír a KEG. A részvény, amelyből a Phylaxia már értékesített egy szép mennyiséget 1500 forintig esett vissza. A papír nagyon széles sávban mozgott, hiszen a napi csúcsa 1747 forint, míg az alja 1421 forint volt.
