BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már nem adnak vissza annyi papírt az ÁKK-nak

Már nem akarnak annyira szabadulni az államkötvényektől

2009. május 27. szerda, 14:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi pár hétben az államkötvény-visszavásárlási aukciókon az államnak eladott papírok mennyisége jelentősen csökkent a korábbiakhoz képest, így volt ez ma is. Az Államadósság Kezelő Központ eleve csak két papírt kínált fel a szokásos három helyett, és a végül elfogadott 12 milliárdos mennyiség sem volt ilyen alacsony március eleje óta. (Egy hete mintegy 16, két hete közel 25, április 22-én viszont például 67 milliárd forintnyi papírt vásárolt vissza az állam.)

A 2010 áprilisi lejáratú kötvényből most 11,2 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, ebből 9,9 milliárdot fogadtak el, 9,75 százalékos átlaghozammal. A 2012 októberi papírnál 15 milliárdnyi pakettből csak 2 milliárdra tartott igényt az ÁKK, az átlaghozam 9,78 százalék volt.

A másodpiacon egyébként szerény, de határozott hozamesés volt megfigyelhető, a több éves referenciahozamok 4-9 bázisponttal estek. A kincstárjegyek árjegyzéséből számított éven belüli referenciahozamoknál viszont nem volt irány, minimális csökkenés (hat hónap) váltakozott minimális emelkedéssel (a három hónap esetében).

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet