Óvatosabbak lettek a befektetők a devizapiacokon, mivel nincsenek újabb jó hírek - mondta el a Napi Onlinenak Ötvös Mihály a Commerzbank devizapiaci tradere.
A régiós devizák ennek hatására a lengyel zlotyit követve gyengülnek délelőtt. A forint árfolyama a 280-as szintről 283,70-ig mozgott el az euróval szemben. Ami köszönhető volt annak is, hogy a dollár is kezdett magára találni, és erősödni tudott az amerikai deviza a közös európai fizetőeszközzel szemben.
A dollár így a kedden délelőtti 202,60 forintos szintről 203,40 forintig emelkedett, míg a svájci frank a 185,85 forintos szintről 186,90 forintig tudott drágulni.
