BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs nagy baj, veszik a magyar jegyeket

A meghirdetett 40 milliárd forint helyett 50 milliárdért adott el diszkontkincstárjegyeket a magyar államadósság kezelő kedden, alacsonyabb hozammal.

2009. május 26. kedd, 12:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A keddi három hónapos diszkontkincstárjegy aukciónál 10 bázisponttal 9,33 százalékra csökkent a hozam az előzőhöz képest. A legmagasabb hozam 9,37 százalék, a legalacsonyabb 9,03 százalék volt.

Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 40 milliárd forint értékben meghirdetett jegyeire 146 ajánlatot nyújtottak be 136,47 milliárd forint értékben.

Az ÁKK végül 50 ajánlatot fogadott el a meghirdetettnél nagyobb, 50 milliárd forintért. A teljes kibocsátás 65 milliárd forint lett.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet