BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még várni kell az OTP-döntésre

Nincs igazán érdemi mozgás kedden a magyar tőzsdén, a nap eleji optimizmust ugyan gyorsan letörték, de az árfolyamok inkább csak beszűkülést, illetve kisebb korrekciót mutatnak az előző hetek száguldása után.

2009. május 26. kedd, 12:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX értéke a nap elején 15 800 pont felett is volt, köszönhetően a Mol és a Richter kitörésének, miután azonban gyorsan visszahullottak ezek a papírok, az index is visszacsúszott 15 500 pont alá. Délben a mutató 15 574 ponton, 0,2 százalékos mínuszban állt.

A vezető papírok közül a nap elején 14 690 forintig felugró Mol 14 300 forinton állt, ez 2,2 százalékos pluszt jelentett. A Richter 1,5 százalékkal 31 650 forintig csúszott le, úgy, hogy a nap elején még 32 225 forintig is kihúzták az árfolyamát.

Az OTP a nap eleji emelkedésben csak az előző napi 3390 forintos záró áráig jutott, délben azonban már csak 3325 forintot adtak a papírért, ami 1,9 százalékos mínuszt jelentett. Ez a mozgás azonban egyelőre csak beszűkülést mutatt az előző hetek emelkedése után, így az igazi ki, vagy letörés még várat magára.

A Magyar Telekom 0,8 százalékkal 601 forintig csúszott le.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet