A BUX index így 1,6 százalékos emelkedést mutat, már 15 500 pont felett jár a mutató. A 3300 forint alá is benéző OTP részvények 3372 forintig ugrottak ebédidőre, a Magyar Telekom 610 forinton jár, előbb 1,2, utóbbi 1,5 százalékos drágulást jelez.
A blue chipek közül a legerősebb a Mol lett, az olajpapír a 13 400 forint körüli mélységekből 13 800 forintig kűzdötte fel magát, ez több mint 3 százalékkal haladja meg a pénteki záróárat. A Richter és az Egis ellentétesen mozog, előbbi 31 800 forint (+0,6 százalék), az Egis 15 120 forint (-0,46 százalék). Az FHB 739 forint (-1,47 százalék). A FOTEX már 396 forint (+5,6 százalék), a KEG 1986 forint (+9,12 százalék).
