A veszteség jelentős része a csoport szerkezeti átalakítása közben merült fel - írja a Reuters. A bankot 2007-ben megvásárló RBS, Fortis és a spanyol Santanderből álló csoportból a Fortis holland tevékenyéségének irányítását átvette a holland kormány 16,8 milliárd euróért. Jelenleg is zajlik az RBS és a Fortis, majd a holland állam által átvett tevékenységek szétválasztása, a folyamat az ABN közlése szerint 2009 végére zárulhat le.
A folyamat végén a holland által kontrollált üzleti egységet ABN Amro Bank NV-nek hívják majd, a másikat RBS NV-nek.
A bank közlése szerint a holland állam által megszerzett rész 87 illió euró nyereséget termelt az első három hónapban, míg az RBS-hez kerülő rész 928 millió euró veszteséget hozott össze.
