BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fékeztek a hajrában a BÉT-en

A pesti parkett irányadó indexe 2,3 százalékos pluszban, 15 609 ponton zárta a hétfői kereskedést.

2009. május 25. hétfő, 16:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb előnyre a Mol részvényei tettek szert a hét első kereskedési napján - az olajpapír 4,5 százalékos emelkedést követően 14 000 forinton zárt. A több blue chip 1-1,8 százalék közötti pluszt gyűjtött a nap végére.

Zárásban lefelé korrigáltak a blue chipek, a legnagyobb mértékben a Richter és Magyar Telekom árfolyam-emelkedését fékezték a befektetők. A gyógyszerpapír 32 300 forintos napi csúcsához viszonyítva 190 forinttal, a Magyar Telekom 613 forintos napi maximumáról 7 forinttal esett vissza zárásra. Előbbi 1,6 százalékos, utóbbi 1 százalékos emelkedéssel fejezte be a kereskedést hétfőn.

Az OTP részvények árfolyama 3399 forintig szaladt fel nem sokkal a kereskedés vége előtt, majd innen 9 forinttal esett vissza 3390-ig, mi még 1,8 százalékos árfolyam-emelkedésre volt elég.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet