Áldott Zoltán, az olajcég kutatásért felelős vezetője a Radió Cafe Milliók Reggeli című péntek műsorában azt mondta: néhány nappal az eredményhirdetés előtt tudták meg, hogy ki lesz a partnerük, ugyanakkor ez szerinte nem jelent gondot, hiszen korábban is leszögezték, hogy egyes projektekben elképzelhető, hogy együtt dolgoznak majd. Áldott elmondta a Mol optimálisnak tartja a 10 százalékos tulajdonszerzését. A Mol egyébként már Észak-Irakban i skutat olaj után, ahol a feltérképezés utén már az idén fúrások is lehetnek.
Az iraki politikai helyzettel kapcsolatban elmondta, bízik abban, hogy az iraki kormány és a helyi kurd hatóságok tisztázni tudják a projekttel kapcsolatos álláspontjukat, annál is inkább, mert valójában mindkét fél érdeke a helyi ellátás és az export is. Lényeges, hogy a Mol nem önállóan vett eszközöket, hanem egy gázkitermelési licenccel rendelkező vállalatban vásárolt részesedést.
A Szurgutnyeftyegazról elmondta, hogy minimális egyeztetés már a van a két cég között, de ez szinte csak a közgyűlési részvételre vonatkozóan történik. A Mol számára jelenleg is fejtörést okoz, hogy - mivel a Szurgutnyeftyegaz az energiahivatal eljárásának befejezéséig nem tekinthető részvényesnek - akármilyen kis horderejű kérését hogyan teljesítsék. Mindenesetre jobb megoldásnak nevezte, hogy a közgyűlésen elfogadott alapszabállyal sikerült védekezni a lopakodó felvásárlás ellen, mint ha az állami tulajdon növelésével tették volna, az ugyanis nem biztos, hogy megfelelő védelmet biztosítana.
