Pénteken az arany ára jelentősen emelkedett, rövid időre elérve a két hónapos csúcsnak számító 961 dolláros unciánkénti jegyzést a dollár gyengülésének következtében.
A dollár árfolyama az euróhoz képest a pénteki napon az elmúlt négy hónap óta a legalacsonyabb szintre süllyedt, az egyre erősödő aggodalmak miatt, melyek szerint az Egyesült Államok elveszítheti az "AAA" hitelbesorolását.
A gyengébb zöldhasú az olyan dollár alapú árucikkek, mint az arany és az olaj árának csökkenését eredményezik a más ország valutájával fizetők számára. Ezek a kereskedők így folyamatosan magasan tartják az olaj árát. Elemzők véleménye szerint az arany ára a jövőben tovább emelkedhet mindaddig, míg a dollár árfolyama továbbra is csökkenő tendenciát mutat.
Az olaj ára a pénteki kereskedésben 35 centtel csökkent, a hordónkénti ára így 60,70 tized dollárra mérséklődött.
