BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kéthónapos csúcson az arany ára

Az arany ára pénteken elérte a 960 dolláros unciánkénti jegyzést, nem függetlenül a dollár gyengülésétől.

2009. május 22. péntek, 18:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken az arany ára jelentősen emelkedett, rövid időre elérve a két hónapos csúcsnak számító 961 dolláros unciánkénti jegyzést a dollár gyengülésének következtében.

A dollár árfolyama az euróhoz képest a pénteki napon az elmúlt négy hónap óta a legalacsonyabb szintre süllyedt, az egyre erősödő aggodalmak miatt, melyek szerint az Egyesült Államok elveszítheti az "AAA" hitelbesorolását.

A gyengébb zöldhasú az olyan dollár alapú árucikkek, mint az arany és az olaj árának csökkenését eredményezik a más ország valutájával fizetők számára. Ezek a kereskedők így folyamatosan magasan tartják az olaj árát. Elemzők véleménye szerint az arany ára a jövőben tovább emelkedhet mindaddig, míg a dollár árfolyama továbbra is csökkenő tendenciát mutat.

Az olaj ára a pénteki kereskedésben 35 centtel csökkent, a hordónkénti ára így 60,70 tized dollárra mérséklődött.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet