A bizonytalan délelőttöt követően kora délután 2,7 százalékos többlettel egészen 15 624 pontig emelkedett a BÉT indexe. Ezt követően újabb fordulattal a piros tartományba is áttért a BUX, a 15 261,25 pontos záróérték 0,28 százalékkal múlta felül a csütörtökit. A New York-i piacok nemigen tudtak irányt mutatni, mert bár a budapesti zárás idején több-kevesebb plusznál tartottak, a hétfői tengerentúli szünnap előtt mérsékelt volt a forgalom.
A blue chipek mezőnye kettészakadt. A reggeli egy százalékos mínuszból közel öt százalékos pluszba váltó OTP 17 milliárdos forgalom mellett csupa hármassal fejezte be a napot: 3,3 százalékkal 3330 forintra drágult. A nyertesek közé iratkozott fel az 1 százalékkal 31 600 forintra javító Richter is, miközben a Mol gyengült, a Telekom pedig zuhant. A kora délután még 3,7 százalékos plusszal 14 ezer forint közelében tetőző olajrészvény 0,6 százalékkal 13 400 forintra süllyedt, míg a távközlési cég majd egy hónapja szinte folyamatosan dráguló papírjai 4,3 százalékos esés után kereken 600 forinton landoltak. Ezzel a Telekom lett a nap vesztese, igaz, e címet az ugyanekkorát bukó Orcóval kell megosztania. Az Egis ugyanakkor szektortársát követve 0,5 százalékkal 15 200 forintra javított.
Nagy elánnal drágultak a gázforgalmazással foglalkozó KEG Nyrt. pénteken tőzsdére vitt részvényei. A Phylaxia-leány papírjaiból közel 90 millió forint forgalom jött össze, az 1820 forintos nap végi ár pedig bő 15 százalékkal múlta felül a nyitószintet. Ezen a szinten meglehetősen drágának tűnik a papír, a P/E mutató ugyanis a 100-as értéket közelíti, márpedig ilyen magas árfolyam/nyereség értéket még a dotkom-lufi legeufórikusabb időszakában sem nagyon lehetett találni.
A csütörtöki tőzsdezárás után 20 százalékos profitnövekedésről beszámoló Fotex részvényei 8,4 százalékkal 375 forintra ugrottak, miközben az AAA Auto hiába közölt az előzetes adatoknál mérsékeltebb zuhanásról tanúskodó használtautó-eladási statisztikát, papírjai szerény forgalom közepette 2,3 százalékkal 85 forintra süllyedtek.
