BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

New Yorkot kiütötte a rossz hír

A tengerentúli tőzsde irányadó indexei több mint egy százalékos veszteséggel kezdték a csütörtöki kereskedést. Az amerikai befektetők attól félnek, a britek után őket is elkaszálhatja az S&P.

2009. május 21. csütörtök, 16:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az S&P csütörtökön - kevesebb mint egy nappal a Fed elnökének korábbinál borúlátóbb előrejelzését követően - közölte: megfoszthatja Nagy Britanniát a jelenlegi AAA-s hitelbesorolásától. Több se kellett a tengerentúli befektetőknek, már a határidős indexeket is a mélybe nyomták, majd a New York-i kereskedés kezdetét jelző harangszót követően rögtön egy százaléknál is nagyobb arányú veszteségbe taszították a Dow-t.

A kockázatvállalást tovább mérsékelhette, hogy az amerikai munkaerőpiacról is a várakozásoknál rosszabb hírek érkeztek - a hosszabb ideje szociális segélyre szorulók száma a várakozásoknál nagyobb mértékben, újabb rekordot döntve emelkedett. A rossz hírt csak kevéssé enyhítette, hogy az állásukat újonnan elveszők száma az előző adatközléshez mérten csökkent.

A DJIA és az S&P500 a kereskedés első negyvenöt perce alatt 1,7 százalékos, a Nasdaq 1,6 százalékos veszteséget gyűjtött össze. A Nasdaq visszaesése annak ellenére mérsékeltebb, hogy a számítástechnikai piacról több rossz hír is érkezett csütörtökön - éves teljesítményéről közölt a vártnál rosszabb jelentést a Lenovo, de a HP is arról számolt be, hogy pénzügyi évének második negyedét veszteséggel zárta.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet