BUX 138772.16 -0,06 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

New York letört - rosszabb GDP-prognózis a Fedtől

A közép-európai idő szerint tegnap kora este még némi pluszban lévő New York-i részvényindexek gyengüléssel zártak, a DJIA 0,6, az S&P-500 0,5, a Nasdaq Composite pedig 0,4 százalékkal került lejjebb.

2009. május 21. csütörtök, 07:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyengülésben a pénzügyi papírok körében végrehajtott befektetői profitrealizálás, illetve a Federal Reserve által lefelé módosított idei GDP-prognózis játszott kulcsszerepet. A Fed 2009-re a korábbinál kisebb bruttó hazai terméket és nagyobb munkanélküliséget vár, amivel megnyirbálta az amerikai gazdaság viszonylag gyors magához térésével kapcsolatos reményeket.

A McDonald's papírjait a Deutsche Bank, a Procter & Gamble részvényeit pedig a Barclays Capital minősítette fel, így az előbbiek több mint négy, utóbbiak pedig két százalékkal drágultak.

A kereskedés első felében még a bankrészvények adtak lendületet, miután a Bank of America még kedden közölte, hogy sikeresen lezárta részvénykibocsátását, amivel 13,5 milliárd dollárt gyűjtött - ez nagyjából a fele annak az összegnek, amekkora tőkeemelést a kormány előírt a társaság számára. Később a profitrealizálási kedv lett erősebb, így a bankrészvények délnek vették az irányt.

A Hewlett-Packard részvényei lejtőre kerültek és magukkal húzták a techszektor képviselőit is, miután a számítógépeiről és nyomtatóiról ismert társaság 17 százalékos profitcsökkenésről jelentett, hatezer fős elbocsátásról döntött, ráadásul közölte, hogy forgalmi adatain egyáltalán nem látszik, hogy fellendülés kezdődne.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet