Nem tudni, kinek mennyi shortja van nyitva még, alapvetően ez határozza meg a mai budapesti kereskedést - mondta Juhász Richárd a Concorde üzletkötője. Európa fél-egy százalék mínuszban készül nyitni, bár tegnap sem érdekelt senki, hogy állt Európa - tette hozzá.
A nap elején lejjebb lesz az OTP másfél-két százalékkal, később elképzelhető, hogy visszatérhetnek a vevők. Klasszikus tőzsdei szállóige, hogy legjobb vevő a shortos - mondta Juhász - a tegnapihoz mérhető hatalmas emelkedésre azonban semmiképpen nem számít az üzletkötő.
A többi papír most kevésbé érdekes, a Telekom nagyon sokat erősödött így osztalék után.
A Mol-nál kérdés, hogy a műltkori vevők akarnak-e még, mivel a Mol eredményessége nem indokolja a 14 ezres árat.
A forint ma reggel is erős, egy euró 275,5 forint.
