BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt a bizonyíték, ügyesen vettek részvényt a háziasszonyok

Az első negyedév tőzsdei áresésében az egyik legnagyobb vásárló a magyar lakosság volt a jegybank legfrisebb jelentése szerint. Így a mostani árfolyamok tükrében az látszik, hogy jókor vettek, és van miből profitot eltenniük, ha akarnak most.

2009. május 21. csütörtök, 10:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar tőzsdei részvények kapitalizációja március végén 3246 milliárd forintot tett ki. A teljes állományból a külföldieknél 2284 milliárd, a pénzügyi vállalatoknál 962 milliárd, a magyar háztartásoknál pedig 233 milliárd forint volt. A nem pénzügyi vállalatoknál 222 milliárd, az államháztartásnál 141 milliárd, a háztartásokat segítő non-profit intézményeknél pedig kevesebb mint 1 milliárd forint értékű részvény volt.

Az év első három hónapjában a tőzsdei részvények állománya 284 milliárd forint értékben csökkent az árfolyamok esése miatt. Ebben a negyedévben a belföldi szektorok közül a háztartások és a pénzügyi vállalatok nettóvásárlók voltak 27 illetve 17 milliárd forint értékben, míg eladóként a nem pénzügyi vállalatok és a nem rezidensek szerepeltek 33 illetve 12 milliárd forint értékben.

A központi kormányzat által kibocsátott értékpapírok piaci értéken számított állománya az első negyedév végén 14 833 milliárd forint volt. Ebből az államkötvények állománya 12 645 milliárd forintot tettek ki, amiből devizában 4721 milliárdot bocsátottak ki. A kincstárjegyek értéke 2188 milliárd forint volt.

Az államkötvények és kincstárjegyek együttes állományából a külföldieknél 6863 milliárd, a pénzügyi vállalatoknál 6545 milliárd, a háztartásoknál 903 milliárd, az egyéb belföldi szektoroknál pedig 521 milliárd forintértékben volt. Az első három hónapban ezeknek az értékpapíroknak az állománya 68 milliárd forinttal csökkent a nettó kibocsátás és kamathalmozódás eredményeként, míg 630 milliárd forintot esett vissza az árfolyam változása miatt.

A legnagyobb nettó vevőként a nem pénzügyi vállalatok léptek fel 19 milliárd forint értékben, a jelentősebb nettó eladók pedig a háztartások voltak 50 milliárd forintért. A kéthetes MNB-kötvények állománya 468 milliárd forintos - tranzakcióból származó - növekedés eredményeként 1710 milliárd forintot ért el.

A jelzáloglevelek állománya piaci értéken a tárgyidőszak végén 1932 milliárd forintot tett ki. Ebből a külföldieknél 1106 milliárd, a pénzügyi vállalatoknál 732 milliárd, a háztartásoknál 93 milliárd, az egyéb belföldi szektoroknál pedig közel 2 milliárd forint értékű állomány volt. Január-márciusban a jelzáloglevelek állománya 51 milliárd forint összegben csökkent a tranzakciók eredményeként (nettó kibocsátás és kamathalmozódás) és 22 milliárd forinttal nőtt az árfolyamváltozás miatt.

Az egyéb kötvények piaci értéken számított állománya az I. negyedév végére 2834 milliárd forintot ért el. Ebből a külföldieknél 1724 milliárd, a pénzügyi vállalatoknál 734 milliárd, a háztartásoknál 313 milliárd, az egyéb belföldi szektoroknál pedig 64 milliárd forint értékű állomány volt. A negyedév során az egyéb kötvények állománya 138 milliárd forint összegben csökkent tranzakcióból (nettó kibocsátás és kamathalmozódás), és 260 milliárd forinttal nőtt átértékelődésből eredően.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet