BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengülget a forint is

Szerény forgalom mellett kismértékben gyengült a forint csütörtök délelőtt.

2009. május 21. csütörtök, 10:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnap délutáni szinteknek megfelelő, 276 forint alatti régióban nyitott az euró a bankközi devizapiacon.

Délelőtt 9 óra után 277,50 fölé került az árfolyam, tíz óra tájban 276,80-277,10 forint volt az ár. A forint és a régiós devizák a tőzsdei hangulatváltással párhuzamosan kezdtek mérsékelt gyengülésbe - mondta Karsai Péter, a Commerzbank üzletkötője. Hozzátette: a zloty az euróhoz viszonyítva a tegnap délutáni árhoz képest 0,4 százalékkal gyengült, a cseh korona pedig - együtt mozogva a forinttal - 0,3 százalékot apadt.

A dollár eközben folytatta gyengülését az euróval szemben, a keresztárfolyam 1,3810 fölé került, így a dollár forintjegyzése 200 közelébe süllyedt. A svájci frankot a múlt pénteki állítólagos jegybanki beavatkozás, illetve az intézmény pletykák szerinti folyamatos aktivitása óvja meg az erősödéstől. Az euró frankkurzusa így 1,5170-nél járt, a svájci deviza pedig csütörtök délelőtt 182,50/70 forintot ért.

Karsai szerint ha jól sikerül a mai három, kis tételű hazai állampapír-aukció, az pozitív hatással lehet a forintra, ám így sem várható a 275-ös szint megközelítése, átszakítása. A piacokat a délután fél háromkor megjelenő amerikai munkaerőpiaci adatok is befolyásolhatják.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet