BUX 138772.16 -0,06 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új részvényt vezetnek be a BÉT-re pénteken

A KEG Közép-európai Gázterminál Nyrt. részvényeit pénteken vezetik be a Budapesti Értéktőzsdére - közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

2009. május 20. szerda, 19:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság teljes alaptőkéjét, azaz 2 262 000 darab, egyenként 400 forint névértékű törzsrészvényét vezetik be a tőzsdére, a "B" kategóriába. A részvények bevezetési ára 1580 forint.

A cseppfolyós gáz tárolásával és forgalmazásával foglalkozó KEG Nyrt. 81,98 százalékos tulajdonosa a szintén tőzsdén jegyzett Phylaxia 1912. Holding Nyrt.

A KEG Nyrt. fő profilja a cseppfolyós propán-bután gáz (angol rövidítéssel: LPG) forgalmazása. A Mol Nyrt.-től éves szerződés alapján nagykereskedelmi áron vásárolt, vagy kisebb részben importból beszerzett LPG-t tárolja, palackozza, vagy tartályos formában a végfelhasználóknak kiszállítja. A dunaalmási székhelyű cég az ország egész területére szállít. Vevői között megtalálhatók az ipari és mezőgazdasági létesítmények, valamint a lakossági fogyasztók. A termékválasztékot autógáz töltőállomás üzemeltetésével, és palackos gáz forgalmazásával szélesítette.

A KEG 2008-ban 1,3 milliárd forint nettó árbevétel mellett 142 millió forint üzemi szintű nyereséget ért el, az adózott nyeresége 47 millió forint volt. Az árbevétel az előző évhez képest 20 százalékkal emelkedett, az üzemi szintű nyereség 2,3-szeresére nőtt, míg az adózott profit 28 százalékkal haladta meg a 2007. évit. A 904,8 millió forint alaptőkéjű társaság saját tőkéje 1,176 milliárd forint volt a 2008. december végi kimutatás szerint. Az exportból származó bevétel tavaly 50 millió forintot ért el. 2008-ban indult meg erőteljesebben az exporttevékenység, a kivitel fő piacai a délszláv országok.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet