Második napja tart a korrekció a Mol részvények piacán - a papír árfolyama 13 200 forinton 1,9 százalékos veszteséget mutat szerda késő délelőtt, miközben a BUX több mint 1 százalékos emelkedést mutat.
A UBS brókerei a korábbi tartásról szerdán eladásra változtatták a részvényre vonatkozó ajánlásukat. A Mol árfolyama kilőtt a múlt hét pénteken azt követően, hogy az OMV-vel közösen stratégiai megállapodást írtak alá, amelynek során a magyar olajcég 10 százalékos részesedést szerzett a Pearl Petroleumban.
Az UBS szerint túl drága mulatság volt a közel-keleti befektetés.
