BUX 139467.63 0,44 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadulj meg a Moltól - mondja a UBS

A svájci nagybank brókerei eladásra javasolják a Mol részvényeit.

2009. május 20. szerda, 10:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Második napja tart a korrekció a Mol részvények piacán - a papír árfolyama 13 200 forinton 1,9 százalékos veszteséget mutat szerda késő délelőtt, miközben a BUX több mint 1 százalékos emelkedést mutat.

A UBS brókerei a korábbi tartásról szerdán eladásra változtatták a részvényre vonatkozó ajánlásukat. A Mol árfolyama kilőtt a múlt hét pénteken azt követően, hogy az OMV-vel közösen stratégiai megállapodást írtak alá, amelynek során a magyar olajcég 10 százalékos részesedést szerzett a Pearl Petroleumban.

Az UBS szerint túl drága mulatság volt a közel-keleti befektetés.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet