BUX 139473.61 0,45 %
OTP 45680 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilőtt a Magyar Telekom

A BUX a negatív tartományban indította ugyan a napot, de a Magyar Telekom részvényeinek nagyarányú emelkedésétől sarkallva nyitás után kevesebb mint tíz perccel a pozitív tartományba lépett át.

2009. május 20. szerda, 09:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT irányadó indexe 0,5 százalékos emelkedést mutat 15 056 pontnál; a BUX 14 900 pont környékén nyitott majd onnan gyors emelkedésbe kezdett.

A blue chipek vegyes képet mutatnak, a Magyar Telekom részvényeinek nagyarányú emelkedését egyetlen nagyobb papír sem tudta felülmúlni. A távközlési cég papírjai 2,4 százalékos pluszban 635 forinton forogtak reggel.

Az OTP tegnapi tőzsdezárás után tette közzé gyorsjelentését, a bankpapír ma reggel 1,3 százalékos emelkedést mutatott 3090 forintnál.

A Mol elmúlt napokban tapasztalt, trendet túlszárnyaló emelkedésének már tegnap vége szakadt, az olajpapír árfolyama ma reggel már korrekciónak indult, jelenleg 0,7 százalékos mínuszban 13 350 forinton cserél gazdát.

A Richter is a negatív tartományban forog, 31 250 forintos árfolyam mellett 0,3 százalékos veszteséget mutat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet