Jól kezdte a napot az abszolút számban a várakozásoknál nagyobb profitot elérő OTP, annak ellenére, hogy vannak kétségek azzal kapcsolatban, hogy jobb lett e valóban az elképzeléseknél a gyorsjelentés. A befektetők mindenesetre pozitívan fogadták a számokat, háromnegyed tizenegyre már 3219 forinton is állt a bankpapír, így leküzdve a hetek óta mumusnak tartott 3170 forintos szintet. Ez egyébként közel 4 százalékos pluszt jelentett a bankpapír árfolyamában. A technikai elemzések alapján így akár következhet a 3500 forintos árfolyam is.
A többi vezető részvényért már nem kapkodnak ennyire, a Mol 1,9 százalékkal 13 200 forintig csúszott le. A Magyar Telekom 1,8 százalékkal 631 forintig emelkedett, míg a Richter 1,1 százalékkal 31 700 forintig nőtt.
A kisebb papírok közül 10 százalék feletti emelkedés miatt fel kellett függeszteni a Danubius papírját, amelyet napok óta vesz a fő tulajdonosa. A részvény árfolyama 4275 forinton érte el napi csúcsát, 11 óra előtt picivel 5 százalékos pluszban 4030 forinton forgott.
