BUX 138772.16 -0,06 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az árupiacokkal emelkedett Európa

Váltakozó irányú kereskedésben többnyire emelkedtek a vezető európai tőzsdeindexek szerdán.

2009. május 20. szerda, 19:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A drágulásban elsősorban az árupiacokkal kapcsolatos papírok jeleskedtek, miután az olaj és a fémek jegyzésára is emelkedett. Ezen kívül a piacokon nem voltak különösen jelentősebb hírek, amelyek a kereskedést érdemben befolyásolták volna.

Az energiapapírokat a most már masszívan 60 dollár fölé dráguló nyersolaj és a csökkenő készleteket mutató amerikai adatok mellett tengerenetúli finomítói balesetek híre is emelte. A bányatársaságok árfolyamát a fémek, így a réz drágulása segítette följebb.

A leginkább ezúttal is a banki papírok fogták vissza az indexeket, bár akadt kimondottan pozitívan értékelhető teljesítmény is a szektorban. Némi támogatást adott a Bank of America bejelentése 13,5 milliárd dolláros részvénykibocsátásos tőkeemeléséről. Míg a kontinensen többnyire drágultak a pénzintézetek részvényei, a brit bankok zöme - és a biztosítók veszítettek árfolyamukból.

A Vodefone a Fitch által stabilról lerontott kilátás miatt gyengült, a Bayer gyógyszergyár viszont 6 százaléknál is nagyobb emelkedést produkált az egyik terméke engedélyeztetésének hírére, ahogyan a Porsche árát is magasabbra segítette az az értesülés, miszerint a tulajdonos család nem zárkózik el az autógyár egy részének külföldi befektető felé való értékesítésétől. A londoni Footsie 0,3 százalékkal gyengült, viszont a párizsi CAC 40 index 0,9, a frankfurti DAX pedig 1,6 százalékkal magasabban zárt az előző napnál.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet