BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankok rontják a hangulatot Európában

A vezető európai részvénypiacok nagyrészt gyengülésbe váltottak szerda kora délután.

2009. május 20. szerda, 12:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzintézeti papírok vezetik a lejtmenetet, amit az emelkedő olajárakkal erősödő energiarészvények sem tudnak ellensúlyozni. A brit HSBC, Barclays, Royal Bank of Scotland, a francia BNP Paribas és a német Commerzbank, valamint a Deutsche Postbank több százalékos gyengülése azonban eltörpül a Lloyds 25 százalékot is meghaladó esése mellett.

Jól teljesítenek viszont az olajtársaságok a tőzsdéken, így például a Royal Dutch Shell közel 2 százalékkal emelkedett. A reggeli és délelőtti emelkedés után kora délután a londoni FTSE 0,3, a párizsi CAC 40 pedig 0,1 százalékkal gyengül, míg a német DAX index 0,3 százalékkal emelkedik.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet