BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pesszimistán realista a Rába

Jelentős árbevétel visszaesést, ugyanakkor milliárdos EBITDA-t tervez idén a Rába.

2009. május 13. szerda, 08:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Rába menedzsment gyorjselentéséhez kiadott közleményében közölte idei célszámait, amely szerint idén 40 milliárd forintot meghaladó árbevételt és 3-5 milliárd forint közötti EBITDA tervez. Az eredményterv alsó szintje 265 forintos euró és 185 forintos dollár éves átlagárfolyamok, illetve a tavalyi év második felében jellemző alapanyag árszintek mellett valósulhat meg, míg a felső szintje az idei év első negyedévére jellemző külső feltételrendszer (árfolyam és alapanyagárszint) mellett következhet be - írja a közlemény.

Az árbevétel alsó határa közel 40 százalékkal alacsonyabb a tavaly elért 58,6 milliárdos forgalomhoz képest, 2008-ban az EBITDA (relizált hedge nélkül) 4 milliárd forint körül alakult. A terv teljesíthetőnek tűnik az első negyedéves számok alapján, hiszen mind a forgalmi, mind az EBITDA szám időarányos része nagyjából megvan. A kérdés csak az, hogy a relizált hedge ügyletek hogyan befolyásolhatják a tervezett üzemi eredmény.

A menedzsment további terveiről ma délelőtt ad tájékoztatást.

Izzasztó negyedév a Rába mögött

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet