A kereskedés utolsó fél órájában meredek mélyrepülés vette kezdetét a pesti parketten, minek eredményeként a nap nagy részében hétfői záróértéké közelében egyensúlyozó BUX maga mögött hagyta addigi eredményeit, és napon belüli minimumán, 14 112 ponton, 1,7 százalékos mínuszban landolt.
A késő délután 11 950 forinton is megforduló Mol végül 11 800 forinton zárta a kereskedést, ezzel a legjobban teljesítő blue chip lett a maga 0,9 százalékos emelkedésével. A legrosszabb eredményt a Richter mondhatja magáénak, a gyógyszeripari papír - egyetlen blue chipként - egy pillanatig sem forgott nyereséggel a keddi tőzsdenapon, zárásban pedig még belerúgtak egyet az invesztorok, 30 310 forintos napi minimumértékére űzve az árfolyamot. Ez 5,2 százalékos veszteséget jelent a hétfői záróárral szemben.
Az OTP a reggeli 3021 forintos nyitáshoz képest nagy utat tett meg, hogy végül napi minimumértékénél mindössze 10 forinttal feljebb, 3031 forinton zárjon. Sok hűhó történt semmiért az részvény kereskedésében, amely végül hétfői záróértéke alatt 1,6 százalékkal zárt kedden.
A Magyar Telekom jegyzését is zárásban húzták le, a papírra ugyan 600 forint fölött is érkezett kötés a nap folyamán, végül 578 forinton, 2,4 százalékos mínuszban zárt.
