A pénteki rally után két százalék körüli eséssel kezdték a hetet az amerikai tőzsdék, az esést a befektetők elmulasztották megvenni, így a záró egyben a napi minimum is lett. A legnagyobbat az S&P-500 este, a Nasdaq csak fél százalékkal jött lejjebb. Az amerikai feltörekvő piacok egyelőre nem követték lefelé az USA-t.
Ázsia viszont elbizonytalanodott, a Nikkei 1,5 százalékkal gyengült, s az amerikai határidők is további gyengülést mutatnak.
Záporok zivatarok várhatók a magyar piacon is, a hazai befektetőknek érdemes néha kinézni az ablakon, ma az időjárást követjük - fogalmazott Nyári Zsolt a KBC üzletkötője. Kicsit elfáradó piaccal van dolgunk, a piaci szereplők profit takingbe foghatnak, ami oldalazásra kisebb esésre késztetheti a piacokat.
Nyári szerint a forint jó indikátor, az pedig 5 forinttal lejjebb van (281) mint tegnap, ez mutatja a kockázatvállalási hejlandóság csökkenését.
Az OTP-nél a 3150-es szint eddig keménynek bizonyult, ott mindig megjelennek az eladók, vagyis továbbra sem vár emelkedést az üzletkötő.
A Magyar Telekom száguldása sötét ló - fogalmazott.
A Molnál különös, hogy milyen erős napok óta, ez felkeltheti az összeesküvés-elméletek kedvelőinek figyelmét.
A gyógyszerszektort az erős eredmények és a defenzivitásuk is erősítheti, itt nem várható tartósabb esés.
