BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hihetetlen pénzek parkolnak a jegybanknál

Viszonylag magas hozam a mai aukción

2009. május 12. kedd, 13:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre több a jegybanknál elhelyezett kéthetes pénzek értéke, ami a bankok továbbra is jelentős kockázatkerülő viselkedésére utal, ami a válság közepette érthető, másrészt nem éppen a válság végét jelzi. Ma 1 250 730 000 000, azaz 1250 milliárd forintot helyeztek el a kéthetes MNB-kötvényekben, amivel a jegybanknál levő állomány újabb 44 milliárd forinttal, 2465 milliárd forintra nőtt. (A most elhelyezett összeg nagyobb része a két hete lekötött, most felszabaduló pénzek megújítására ment el.) Január elején még csak 1586 milliárd forint volt a kötvények állománya. Elkelt a felkínált 40 milliárd forintnyi mennyiség az augusztus 19-i lejáratú három hónapos kincstárjegyek mai aukcióján, a csomagra 77 milliárd forintnyi jegyzés érkezett, ez mérsékelt túljegyzésnek számít. Az átlaghozam 9,49 százalék volt (a maximum ennél is öt bázisponttal magasabb), amit nem lehet pontosan összehasonlítani mással, mivel új papírról van szó, de mindenképpen magasnak tűnik. A három hónapos papír szerepét a közelmúltig betöltő, szeptember 23-i lejáratú sorozatból számított hétfői referenciahozam (a legjobb vételi és eladási hozam átlaga) csak évi 9,27 százalék volt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet