BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedtek az állampapírok hozamai

A rövidebb lejáratoknál nem változtak a hozamok szerdán, az éven túli állampapírok esetében viszont már magasabbak lettek a hozamok.

2009. május 12. kedd, 14:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emelkedtek az éven túli lejáratok a magyar államkötvények piacán szerdán 9 és 19 bázispont között. Úgy látszik egyelőre óvatos pesszimizmus indult el a kötvények piacán, ugyanis az éven belüli lejáratoknál stagnáltak a hozamok.

Az emelkedésben a 10 éves kötvény járt az élen, amely 19 bázisponttal 9,9 százalékra emelkedett. Tíz százalék feletti hozamot viszont csak a 3 és 5 éves lejáratnál lehet kapni. Előbbinél 10,17 százalékos, míg az utóbbinál 10,20 százalékot, ami 14 és 18 bázispontos emelkedés eredménye.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet