Emelkedtek az éven túli lejáratok a magyar államkötvények piacán szerdán 9 és 19 bázispont között. Úgy látszik egyelőre óvatos pesszimizmus indult el a kötvények piacán, ugyanis az éven belüli lejáratoknál stagnáltak a hozamok.
Az emelkedésben a 10 éves kötvény járt az élen, amely 19 bázisponttal 9,9 százalékra emelkedett. Tíz százalék feletti hozamot viszont csak a 3 és 5 éves lejáratnál lehet kapni. Előbbinél 10,17 százalékos, míg az utóbbinál 10,20 százalékot, ami 14 és 18 bázispontos emelkedés eredménye.
