BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tőzsdéről is kizárják az amerikai óriásokat?

Továbbra is komoly esély van rá, hogy a Dow Jones indexből kikerül a General Motors és a Citigroup papírja.

2009. május 12. kedd, 14:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még mindig nagy a valószínűsége annak, hogy a Dow Jones ipari átlagában változások lesznek a blue-chipeket illetően, legalább is az index felügyelőbizottságának vezetője szerint. A GM és a Citigroup egyaránt hatalmas állami tőkejuttatások segítségével tudott csak talpon maradni. Míg az autógyár esetében ismét a csőd növekvő esélyéről van szó, a bank tőkehelyzete sem nevezhető egyértelműnek.

A GM és a Citi körüli események látszólag egy bizonyos irányba mutatnak - idézi a Reuters John Prestbót, a Dow Jones Indexes vezérigazgatóját, és a DJI felügyelő bizottságának elnökét. Fritz Henderson, a GM vezérigazgatója hétfőn beszélt arról, hogy sokkal valószínűbbé vált az autógyár csődvédelme, bár továbbra is van esély ennek elkerülésére.

A GM nem az egyetlen áldozata lehet a Dow Jones kosár átalakításának - fogalmaz a hírügynökség megjegyezve, hogy a Citigroup piaci kapitalizációja a csúcshoz képest a töredékére csökkent és az állami tulajdoni hányad is bővülhet.

Mindkét társaság a kizárással nézhet szembe - mondta Prestbo, aki azonban nem beszélt a cégek esetleges helyettesítéséről. Szavai szerint már az American International Group (AIG) tavaly szeptemberi eltávolítása a Dow indexéből is ahhoz vezetett, hogy a pénzügyi szektor alulreprezentált a tőzsdén, különösen, miután az AIG-t a Kraft papírjával helyettesítették. Mindemellett a két társaság kivezetése természetesen még korántsem kész tény, és az is könnyen elképzelhető, hogy nem is kerül rá sor - mondta John Prestbo.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet