Mindössze fél százalékkal, mintegy 12 milliárd forinttal csökkent áprilisban a befektetési alapok összesített vagyona, ami az ingatlanalapok 90 napos határidejű kifizetéseit most először tartalmazó hónapban nem számít rossznak. Az alapkezelők szervezete, a Bamosz tagjai által kezelt alapok vagyonát az árfolyamváltozások csaknem 50 milliárd forinttal növelték - ennyit nyertek a befektetők a javuló tőkepiaci hangulaton -, ezzel szemben 62 milliárd forintot vontak ki belőlük a befektetők, amiből 41 milliárd jutott a hányatott sorsú ingatlanalapokra.
Áprilisban ismét a részvényalapok vagyona nőtt a legdinamikusabban, 8,3 százalékkal, bár mintegy 2,1 milliárd forintot vontak ki belőlük, de a piaci teljesítmények a részvénypiaci fellendülés következtében több mint 20 milliárd forinttal növelték a vagyont. A pénzpiaci alapok közel 15 milliárd forint új tőkét vonzottak, kissé a hozamok is javították a statisztikát. Az alacsony hozamhatás oka az erősödő forint, az euróban vagy dollárban nominált pénzpiaci alapok vagyona így ugyanis forintban jelentősen visszaesett.
Az ingatlanalapoknál a 41 milliárd forintos visszaváltás mintegy 85 százaléka még a tavalyi év végén leadott megbízások realizálódása volt. A garantált alapoknál 22,6 milliárd forint tőkekivonás volt, elsősorban lejáratok miatt. A kötvényalapok összvagyona másfél év óta először nőtt, április végén 1,1 százalékkal haladta meg az egy hónappal korábbit, és 136 milliárd forintot tett ki. Ez is annak köszönhető, hogy bár 5,8 milliárd forintot vontak ki belőlük, hozamuk 7,3 milliárdra rúgott.
