Hétfőn a nagy autógyártók részvényei Ázsiában rosszabbul teljesítettek - a Toyota negyedéves eredményének híre visszafogta az egész iparágat - írja a Marketwatch. A tőzsdeindexek szerényen emelkedtek csak: a tokiói Nikkei 0,14 százalékkal, a hong kongi Hang Seng 1,66 százalékkal, a sanghaji index pedig 0,3 százalékkal nőtt. Miután a Toyota 7,7 milliárdos negyedéves veszteségről számolt be, és a pénzügyi év egészére veszteséget jósoltak, a hétfői kereskedésen a részvényárfolyam 5 százalékkal zuhant vissza. A többi autógyártó papírjait is visszahúzta a Toyota: a Honda 3,1, a Nissan 4,4, a Mazda 4,1 százalékkal csökkent. Japánban a pénzügyi vállalatok papírjainak jó szereplése kompenzálta az autógyártók veszteségeit.
