BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eljött a profitrealizálás ideje

A vezető európai részvénypiacpk gyengültek hétfőn, ezúttal a bankok és az energiacégek lefelé húzták az indexeket.

2009. május 11. hétfő, 19:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt kiváló időszak után valószínűleg sokan úgy gondolták, hogy itt az ideje egy kis profitrealizálásnak, ami leginkább a pénzintézeti papírok árfolyamában mutatkozott meg hétfőn. Voltak azonban jól teljesítő részvények is a szektorban, a HSBC például enyhe drágulással zárt, miután az egy évvel ezelőttinél "jóval jobb" első negyedéves eredményt jelentett.

A nyersolaj árcsökkenése nem tett jót az olajcégek papírjainak, a BP, a Royal Dutch Shell és a Total 1-3 százalék között veszített árfolyamából. A réz árának olajnál nagyobb visszaesése pedig a bánytársaságokat húzta le, de a szektor legnagyobb hétfői vesztese, a Lonmin a kényszerű tőkeemelésének hírére is zuhant majdnem 10 százalékkal.

Vegyesen teljesítettek a gyógyszercégek. Míg az AstraZeneca 5 százaléknál nagyobbat emelkedett, addig a Sanofi-Aventis 1 százalékkal gyengült. A német SAP üzleti szoftvergyártó 3 százalék körüli emelkedése részben annak volt köszönhető, hogy a Microsoft felvásárlási szándékával kapcsolatos híresztelére reagálva a cég vezetője azt mondta, a társaság független maradhat. A Centrica 5 százaléknál nagyobbat erősített, miután közölte, 3,4 milliárd dollárt fizetne a British Energyben való részesedésért.

A londoni Footsie 0,6, a frankfurti DAX közel 1, a párizsi CAC 40 pedig 1,9 százalékkal került lejjebb hétfőn.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet