BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az exporton kaszált az Egis

Részvényenként 1407 forint eredményt ért el az Egis az elmúlt félévben, a negyedéves nyereség 91 százalékkal nőtt.

2009. május 11. hétfő, 17:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jócskán meghaladta a várakozásokat az Egis negyedéves nyeresége: a konszolidált adózott profit 6,042 milliárd forint lett miközben az elemzők 4,6 milliárdot vártak és a legoptimistább becslés sem érte el a hatmilliárdot.

A kedvező számok a társaság nagyon erős orosz és lengyel teljesítményének köszönhetők, míg belföldön stabilizálódni látszik az Egis forgalma - az egy évvel korábbihoz képest ez tíz százalékos emelkedést jelent.

A konszolidált üzleti eredmény 4,4 miliárd forint lett a várt 3,13 miliárddal szemben.

A jelentésből kiderül, hogy az export jelentette a húzóerőt, a kivitel 18 százalékkal nőtt, a teljes konszolidált bevétel meghaladta a 31 milliárd forintot.

Nagyon bejött az a stratégia, hogy az orosz vevőkkel szemben nem szigorítottak jelentősen a fizetési feltételeken, viszont a dollárerősödésből származó nyereség egy részét átengedték az ottani nagykereskedőknek. Az oroszországi kivitel ennek köszönhetően dollárban 15 százalékkal nőtt, miközben egy dollárért átlagosan 56 forinttal kapott többet a társaság az egy évvel korábbinál. Az orosz forgalom növekedése így bőven ellensúlyozta a 30 százalékos ukrán és 15 százalékos egyéb FÁK-országok-beli csökkenést.

A forintgyengülés hatására a pénzügyi eredmény megközelítette a kétmilliárd forintot a fedezeti ügyleteken elszenvedett 1,3 milliárdot beleértve. 

Az Egis gyorsjelentése innen letölthető .pdf formátumban

A konszolidált saját tőke részvényenként meghaladja a 16500 forintot, ami egybeesik a Citigroup legfrissebb elemzésében meghatározott célárfolyammal.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet