A B kategóriás cégek közül a viszonylag illikvid Csepel vitte el a pálmát, az elmúlt fél év árfolyammozgását vizsgálva, mivel azonban igen illikvid részvényről van szó, így aligha sokan profitálhattak ebből. Ugyanakkor összességében elég siralmas volt a november óta eltelt időszak teljesítménye a kisebb papírok esetében, mivel mindössze 4 tudott emelkedést felmutatni az elmúlt hat hónapban.
A dráguló részvények közül kettő ráadásul akár A kategóriás is lehetne, ha kérelmeznék ezt a tőzsdétől. A két áramszolgáltató az Elmű és az Émász meggyőző teljesítményt mutatott, annak ellenére, hogy az általuk kifizetett osztalék elmaradt a várakozásoktól. November óta az Émász teljesített jobban, de ez főleg annak tudható be, hogy a nagyobb közkézhányad miatt többet esett az általunk vizsgált időszak előtt. Ezzel együtt az Émász 20 százalékkal, míg az Elmű 7 százalékkal drágult, ha csak az árfolyamnyereséget vizsgáljuk. Amennyiben még hozzátesszük a bruttó 1800 illetve 2100 forintos osztalékot is, akkor 31,30 százalékra, illetve 16,7 százalékra változik az elérhetett növekedés értéke. A 7 százalékkal magasabb áron forgó Fevita után azután már leginkább 10 százalék feletti eséseket látunk még mindig, sőt az utolsó Ehep értékvesztése az 50 százalékot közelítette.
Összességben vizsgálva, tehát nem a Zwack volt a maga 28,5 százalékos emelkedésével a nyerő,(amely az A kategóriában hódította el ezt a címet) ugyanakkor a viszonylag illikvid Csepelt nem számítva elmondható, hogy azok jártak jól akik osztalék papírt vettek az elmúlt időszakban. Ez egyébként igaz a Magyar Telekomra is, amely bár az általunk vizsgált időszakban még nem szerepelt a legjobbak között, de az elmúlt napok teljesítményével már nagyot ugrott volna előre.
