Vegyes forgalom jellemezte az ázsiai tőzsdéket tegnap, melyek a nap végén csaknem kivétel nélkül erősödéssel zártak. A Toyota eredményeit és az amerikai bankok stressz-teszt eredményeit aggódva váró piacon a világgazdasági fellendülés reménye és az energiaipari ágazat erősödése is éreztette hatását.
A 225 válogatott részvényt tömörítő Nikkei 47,13 ponton, azaz 9432,83 ponton zárt, ez 0,5 százalékos erősödés. Ezen a héten 5,07 százalékot nyert, a múlt héten 3,09 százalékot nyert, az előző héten 2,24 százalékot vesztett. Március 10-én, 7054,98 ponton, 26 évi mélypontot ért el. Tavaly 42,12 százalékot vesztett, 2007-ben 11,13 százalékot vesztett, négyévi nyereségsorozat után először volt éves vesztesége.
A Hong Kong-i Hang Seng index 0,2 százalékos, a szöuli Kospi index 0,79 százalékos nyereségben, a sanghaji összesített mutató 0,43 százalékos veszteségben volt előző napi záróértékéhez képest.
A PetroChina 2,3, a Cosmo Oil Co. 3,3 százalékkal erősödött, a Toyota papírjai 2,2 százalékkal gyengültek a nap folyamán.
