BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassan tovább maradoznak el a külföldiek

A legalább két hete tartó lendületes és szinte folyamatos hozamesés kissé megpihent pénteken az állampapírpiacon.

2009. május 8. péntek, 15:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A referenciahozamok egy része egyáltalán nem, más része csak 1-2 bázisponttal mozdult el, azt sem egységes irányba tették. A három éves referenciahozam, amelyet egy közel négy éves futamidejű papír árajánlataiból számolnak, ugyan két bázisponttal emelkedve ismét átlépte a 10 százalékos bűvös határt, de ez olyan kicsi változás, hogy szinte csak statisztikai hiba. A 15 éves papírnál volt a legnagyobb, négy bázispontos eltérés csütörtökhöz képest, ezúttal lefelé.

Eközben a küldöldiek kezében levő állampapírok állománya szépen lassan lefelé csorog, a legfrisebb, pár napos adat szerint 2312 milliárd forint volt, mintegy százmilliárddal alacsonyabb, mint egy hónappal ezelőtt. Mivel ez idő alatt az árfolyamokon nyertek is a befektetők, ami növeli a piaci áron nyilvántartott állományt, a külföldiek tőkekivonásának összegét valójában ennél is néhány tízmilliárddal nagyobbra becsülhetjük.

A déli gyengülés után délutánra ismét viszonylag erős maradt a forint is, az euró a csütörtök délutáni 277-278 forint körüli szinten jár.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet