A pesti parkett irányadó indexe 2 százalékos emelkedésben volt nem sokkal 11 óra előtt pénteken 14 172 pontnál. A blue chipek mind a zöld tartományban száguldanak, még a reggeli órákban az olajipari szektorból érkező, a várakozásokat jócskán alulmúló gyorsjelentések miatt csökkenő jegyzésű Mol is 0,4 százalékos árfolyam-nyereséget gyűjtött össze. Az olajospapír 11 345 forinton cserél gazdát.
A nemrég osztalékot fizetett Magyar Telekom részvényei 2,7 százalékos emelkedés után újra 584 forintot érnek, azaz épp azon a szinten állnak, ahol a szelvény levágása előtti utolsó kereskedési napon.
Az OTP drágulása is látványos, a bankpapír jelentős réssel 3001 forinton nyitott reggel, majd onnan szinte megszakítás nélkül emelkedett egészen 3080 forintig, ami 3,6 százalékos árfolyam-nyereséget jelent.
A reggeli órákban száguldó Richter lendülete mostanra alábbhagyott, 1,9 százalékos pluszban 31 575 forinton jegyzik.
A régiós börzéken nem egyértelműen felhőtlen a hangulat, a varsói parkett irányadó mutatója, a WIG 0,8 például százalékos mínuszban állt, de Bukarestben 2,2 százalékos emelkedést mutat a BET, sőt Prágában 3,3 százalékkal csütörtöki záróértéke felett mozog az irányadó mutató.
