BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódott az európai emelkedés

A vezető európai részvénypiacok erősödéssel zártak pénteken, a bankok és az olajcégek vezették a drágulást.

2009. május 8. péntek, 18:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni Footsie 1,4, a frankfurti DAX 2,3, a párizsi CAC 40 index pedig 1,9 százalékkal zárt magasabban pénteken, mint az előző napon. A pénzintézeti papírok árfolyama a stressz tesztek vártnál jobb eredményei hatására is fölfelé mozdult el a hét utolsó napján, míg az olaj drágulása az energiacégek részvényeit segítette följebb. A Royal Dutch Shell és az ENI 2-3 százalékot javított.

A drágulásban élenjáró bankok közül is kiemelkedett a 14,4 százalékkal erősítő, részben államosított Royal Bank of Scotland, miután kedvező eredményt jelentett az első negyedévre. A biztosítók között a Swiss Re vitte a pálmát, a közel 18 százalékos emelkedés még mindig a csütörtöki jó gyorsjelentés utóhatása. A Commerzbank mérsékelt emelkedését segítette, hogy a bank szerint legkésőbb 2011-ben visszatér a nyereségesség a céghez.

A tengerentúlról a stressz tesztek biztosítottak további muníciót az emelkedéshez, ugyanis a vizsgálatok szerint összességében további mintegy 74,6 milliárd dollár elegendő lehet a teljes amerikai pénzügyi rendszer stabilizálásához. Korábban ennél jóval nagyobb összegekről is szóltak a pletykák. Az ugyancsak az Egyesült Államokban publikált, a vártnál jobb munkanélküliségi adat szintén támogatta a fölfelé irányuló trendet.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet