Tegnap Amerika csúnya mínuszban zárt, de Ázsia nem követte lefelé és mostanra a határidős indexek is pluszokat mutatnak, az S&P-500 0,6 százalékos emelkedést mutat.
A forint továbbra is erős, egy euró 277,5 forint jelenleg.
A tegnapi nagy forgalmú esésől arra lehet következtetni, hogy a lokális csúcsot a napokban elérhettük az elmúlt napokban - vélekedett Nyári Zsolt a KBC üzletkötője. Az OTP esetében akkor beszélhetünk további erőről, ha 3200 fölé tudna menni. Amenyiben folytatódik a korrekció, úgy a 2750 2800-as szintig egy rés beöltésére le kellene esnie - de nem feltétlenül ma.
A Mol-t nagyon gyengének látja az üzletkötő, a Magyar Telekom eddigi erős teljesítménye is lassan megszakadhat.
A Richter viszont sötét ló, a gyorsjelentése jó lesz, a forint viszont sokat erősödött, vagyis a jövő nem olyan szép.
Az európai tőzsdék enyhe pluszban készülnek kinyitni: a jókedv elpárolgásához több nap esés vagy több rossz hír kell az üzletkötő szerint
Nyári emlékeztetett, hogy a stressz teszt megállapításai szerint amennyiben mégis recesszió lenne Amerikában, akkor újabb 600 milliárd dollárra lenne szüksége a bankrendszernek. Ez hatalmas szám, és egy ilyen szcenárióval most egyáltalán nem számol a piac.
