BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elérhették a tőzsdék a lokális csúcsot

Tovább folytatódhat az ideges kereskedés a BÉT-en, jó eséllyel láttuk a lokális csúcsokat az elmúlt napokban. A forint továbbra is erős.

2009. május 8. péntek, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap Amerika csúnya mínuszban zárt, de Ázsia nem követte lefelé és mostanra a határidős indexek is pluszokat mutatnak, az S&P-500 0,6 százalékos emelkedést mutat.

A forint továbbra is erős, egy euró 277,5 forint jelenleg.

A tegnapi nagy forgalmú esésől arra lehet következtetni, hogy a lokális csúcsot a napokban elérhettük az elmúlt napokban - vélekedett Nyári Zsolt a KBC üzletkötője.  Az OTP esetében akkor beszélhetünk további erőről, ha 3200 fölé tudna menni. Amenyiben folytatódik a korrekció, úgy a 2750 2800-as szintig egy rés beöltésére le kellene esnie - de nem feltétlenül ma.
A Mol-t nagyon gyengének látja az üzletkötő, a Magyar Telekom eddigi erős teljesítménye is lassan megszakadhat.

A Richter viszont sötét ló, a gyorsjelentése jó lesz, a forint viszont sokat erősödött, vagyis a jövő nem olyan szép.

Az európai tőzsdék enyhe pluszban készülnek kinyitni: a jókedv elpárolgásához több nap esés vagy több rossz hír kell az üzletkötő szerint

Nyári emlékeztetett, hogy a stressz teszt megállapításai szerint amennyiben mégis recesszió lenne Amerikában, akkor újabb 600 milliárd dollárra lenne szüksége a bankrendszernek. Ez hatalmas szám, és egy ilyen szcenárióval most egyáltalán nem számol a piac.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet