BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre drágább az olaj (bővített)

A piacokon uralkodó optimizmus húzza magával az olaj árát.

2009. május 8. péntek, 13:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken 58 dollár körül mozgott egy hordó olaj ára - a héten tapasztalt 8 százalékos erősödés oka, hogy a piaci várakozások szerint világgazdaság elérte mélypontját és újra emelkedhet az olaj iránti kereslet - írja a Reuters elemzőkre hivatkozva. A londoni Brent 1,12 dollárral erősödött, 57,59 dollárra.

A februári 30 dolláros mélypont óta közel 60 százalékot erősödött egy hordó nyersolaj ára a nemzetközi piacokon. A WTI olaj ára 58 dollár volt 2 óra magasságában - ez közel van ahhoz a 62,65 dolláros szinthez, ami a londoni PVM elemzőcég szerint kitörési pont lehet a további emelkedéshez. A technikai elemzés szerint amennyiben ez az árszint elesik, dinamikus növekedésnek indulhat a nyersolaj jegyzése.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet