BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OMV miatt esik a Mol

A BÉT irányadó indexe jelentős pozitív réssel nyitott, a kereskedés kezdete után negyed órával már 1,1 százalékos pluszban van.

2009. május 8. péntek, 09:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX 14 041 ponton állt, a blue chipek közül egyedül a Mol nem emelkedett. Az olajospapír 0,4 százalékos mínuszban 11 250 forintot ért. A Mol részvények rossz megítélése szakértők szerint összefügghet az OMV ma reggel közölt eredményével, miszerint a társaság profitja tizedére zsugorodott az első negyedévben, jelezve, hogy a térségben az iparági környezet jelentősen leromlott.

A legjobban felrántott nagypapír a Richter volt péntek reggel, a gyógyszerpapír közel 2 százalékkal emelkedett, negyed órával nyitás után 31 600 forintot ért. Az OTP 3000 forint felett nyitott, s azóta tovább tudott emelkedni, mostanra 3024 forintot ér, ami 1,8 százalékos árfolyam-többletet jelent. A Magyar Telekom papírjait 1,1 százalékos emelkedés után 575 forinton jegyzik.

További árfolyamok és grafikonok.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet