BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Valami véget ért Európában is?

Az Európai részvénypiacok a nap nagy részében emelkedtek, de a lelkesedést zárás előtt gyors profitrealizálás követte, így az indexek végül mínuszban fejezték be a napot 6 egymást követő napi emelkedés után. Zárásra a nap korábbi szakaszának fő nyertesei, a bankok lettek a fő vesztesek.

2009. május 7. csütörtök, 18:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Barclays várakozásoknál jobb gyorsjelentésének a hatására 4 százalék feletti pluszban is forgott, azonban a nap végére 4,3 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. A Deutsche Telekom, amely bár veszteséges lett, de megerősített korábbi profitvárakozásait 1,4 százalékot csökkent a nap végére.
Az FTSEurofirst 300-as mutatója 1,2 százalékos nyereséggel kezdte a napot, végül azonban 0,9 százalékos veszteséggel 850,46 ponton fejezte be a kereskedést. Napközben még négyhavi csúcsot ért el 878,00 ponton. Csütörtökön a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 0,3 százalékos veszteséggel 4384,62 ponton, a frankfurti DAX-30 1,7 százalékos veszteséggel 4798,95 ponton végzett. A párizsi CAC-40 1,1 százalékkal 3247,77 pontra süllyedt vissza.
A nyugat-európai tőzsdezárás után a New York-i részvénypiacok fő mutatói közül a DJIA 0,81 százalékos, az S&P 500 0,61 százalékos, a Nasdaq piac összetett mutatója 1,71 százalékos veszteségben volt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet