BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ráugrottak a magyar kötvényekre

Nagyon vették a tíz éves államkötvényt az ÁKK aukcióján.

2009. május 7. csütörtök, 14:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kelendőnek bizonyultak a tíz éves, 2019-ben lejáró magyar államkötvények az ÁKK (Államadósság Kezelő Központ) által ismét rendszeressé tenni kívánt csütörtöki aukción: igaz, a visszafogott, mindössze ötmilliárd forintos mennyiségre ugyan, de hatszoros, több, mint 30 milliárd forintos összértékű ajánlat érkezett.

Ez még önmagában nem mindig jelent valódi keresletet, mert a forgalmazók időnként "hiénázós", szemtelenül alacsony áron is tesznek ajánlatokat, de abból ítélve, hogy a tervezettnél több, 6,5 milliárdnyi papírt adott el a kibocsátó, most nem csak erről volt szó.

Az élénk érdeklődés látszik az átlaghozamon is, 9,75 százalék lett, jóval alacsonyabb, mint a 10,08 százalékos előző napi másodpiaci referenciahozam. Abból ítélve egyébként, hogy a minimum-, maximum- és átlaghozam megegyezett egymással, lehet, hogy 1-2 nagybefektető vitte el az egész csomagot.

A 2015-ös és a 2013-as sorozatoknál is sokkal alacsonyabb volt az átlaghozam a referenciahozamnál. A több mint öt éves papírt körülbelül négyszeresen, az utóbbit pedig háromszorosan jegyezték túl, de ezeknél csak az eredetileg meghirdetett ötmilliárdot értékesítették.

A kötvényaukciókat tavasz októberben függesztették fel, majd egy februári kísérleti alkalom után két hete rendeztek ismétegyet. Mostantól megint a korábbi naptár szerint, minden második csütörtökön lehet számítani rájuk.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet